Легендите не умират: Паметник на Сашо Паргов вече бди над Марек и „Бончук“

Бюст-паметникът на най-голямата легенда на Марек Сашо Паргов бе тържествено открит днес на стадион „Бончук“. Датата не е избрана случайно, тъй като на 25 юни великият нападател щеше да навърши 80 години.
Сред официалните гости на събитието бяха кметът на Дупница Първан Дангов и заместникът му Бойко Христов, председателят на местния парламент Костадин Костадинов, Валентин Чакъров, директор Първенства и турнири в БФС, бизнесменът Иван Василев, бившият футболист Бойчо Величков, треньорът Тенчо Тенев, ветерани от славните години на Марек.
Кметът Първан Дангов откри паметника заедно с изтъкнатия учен проф. Рахамин Шекерджийски, близък приятел на Сашо Паргов и председател на Инициативния комитет за набиране на средства за направата на монумента.
Синът на легендата и председател на УС на Марек Ивайло Паргов и неговата сестра Капка благодариха на общинското ръководството и на всички, спомогнали бюст-паметникът да стане реалност. Ивайло Паргов подари и фланелка на дупнишкия отбор на скулптора Александър Давидов, чието дело е паметникът.
Официалните гости, ветераните, футболистите от представителния тим на Марек и дупнишките фенове поднесоха венци и цветя, отдавайки почит на най-голямата легенда в историята на клуба.
Присъстващите имаха възможност да разгледат и новооткрития музей на Марек в ремонтираната административна сграда на стадион „Бончук“. В него на централно място е изложена Купата на Съветската армия, редом с други отличия, които различните формации на Марек са спечелили през годините. Могат да се видят и фотоси, запечатали паметни мигове от славната история на клуба. На специална видеостена пък се показват кадри от незабравими мачове и голове на емблематичния дупнишки футболен отбор.
Снимка: Александър Миленков
Още снимки – на официалната фейсбук страница на Марек



Коментари
Зареждане…